• GIGA Laurka dla Strażników Lasów edycja 2024

Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów.

Tylko w 2022 roku w Polsce odnotowano ponad 6900 pożarów lasów.

Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? Ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały.

Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę tworząc GIGA Laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez dzieci z całej Polski którą będziecie mogli wręczyć

• Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, w tym roku pod hasłem "Z Nami, Nie dla Nas". To przesłanie podkreśla kluczowe podejście do niepełnosprawności oparte na prawach człowieka.

Data obchodów nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Na znak solidarności i tolerancji, wszyscy zakładamy skarpetki "nie do pary".

Czwartek 28.03.2024