• #LaboratoriaPrzyszłości

•  #LaboratoriaPrzyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Wysokość wsparcia otrzymanego przez Szkołę Podstawową im. Magdaleny Mortęskiej w Czarżu

Kwota otrzymana przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości wyniosi 60000,00 zł.

W 2021 roku w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości zakupiono sprzęt za kwotę 47070,00 zł:

• gogle wirtualnej rzeczywistości ( CLASSVRmodel:CVR-255-64) – 8 szt. + dostęp do licencjonowanej bazy pomocy dydaktycznych rozszerzonej rzeczywistości (5 lat),
            • drukarka Banach 3D z akcesoriami.

Zakupiony sprzęt będzie użytkowany na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej, informatyki, jęzków obcych, biologii, geografii, matematyki oraz zajęciach dodatkowych.

W 2022 rokuw ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości zakupiono sprzęt za kwotę 12930,00 zł:

• laptop HP,
            • mikrokontroler – zestaw startowy vCloudPoint,
            • aparat fotograficzny z możliwością nagrywania Canon EOS 2000D,
            • karta SD do aparatu,
            • statyw Camrock,
            • mikroport BOYA BY-WFM12,
            • oświetlenie do realizacji nagrań,
            • mikrofon kierunkowy Boya BY-BM3011,
            • gimbal, 3-Axis Gimbal for smartphones and action cameras,
            • roboty edukacyjne - Modi 2x Zestaw Projektanta, 2 x Zestaw 1 dla MODI Ekspert i MODI Projektant, 2 x Zestaw 2 – dla MODI Ekspert i MODI Projektant,
            • stacja lutownicza TECHREBAL 8586 4DDA-194E9 PLUS.

Zakupiony sprzęt będzie stosowany na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej, informatyki, techniki, jęzków obcych, biologii, geografii, matematyki oraz zajęciach dodatkowych.

Więcej o programie na stronie:

Laboratoria Przyszłości - Laboratoria Przyszłości - Portal Gov.pl (www.gov.pl)