• ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

• W dniu 28 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Magdaleny Mortęskiej w Czarżu odbyła się uroczystość z okazji V rocznicy nadania szkole imienia. Dzień Patrona rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym pw.  Narodzenia NMP w Czarżu. Po mszy wszyscy zebrani udali się w pochodzie za pocztem sztandarowym do szkoły. Na  miejscu uczestniczyliśmy w  uroczystej akademii.

Oto występ dziewczynek z koła tanecznego (uczennice klas 0-3)

• Konkurs plastyczny „Biblioteka moich marzeń”

• Regulamin konkursu plastycznego „Biblioteka moich marzeń”

1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Chełmińskiej.
            2. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci z terenu gminy Dąbrowa Chełmińska, w dwóch kategoriach wiekowych:
            • przedszkolnej (3-6 lat),
            • wczesnoszkolnej (klasy I-III, 7-10 lat).
            1. Uczestnik może wziąć udział w konkursie jeden raz, zgłaszając jedno zadanie konkursowe.
            2. Zadanie konkursowe polega na narysowaniu przez Uczestnika swojej wymarzonej biblioteki: budynku bądź wnętrza.

Dopuszczalny format pracy to A4 lub A3.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.

1. Każda praca powinna zawierać na odwrocie dane autora: imię, nazwisko, wiek (klasa), numer telefonu. Do pracy należy załączyć zgodę rodzica/opiekuna na udział w konkursie (załącznik do Regulaminu).
            2. Prace należy dostarczyć do siedziby Biblioteki, ul. Bydgoska 19, Dąbrowa Chełmińska, bądź wysłać na adres mailowy biblioteka@bibliotekadabrowa.pl. Termin dostarczenia prac: 28 kwietnia 2023 r.
            3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 maja 2023 r.
            4. Organizator będzie oceniać nadesłane utwory pod względem samodzielności i oryginalności wykonania, merytorycznej zgodności, pomysłowości oraz estetyki.
            5. Organizator przewiduje dla autorów nagrodzonych prac nagrody rzeczowe oraz umieszczenie prac na stronie biblioteki i portalu społecznościowym Facebook.
            6. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie.
            7. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z:

a)       akceptacją przez Uczestnika niniejszego Regulaminu,

b)      oświadczeniem, że utwór ma charakter oryginalny i nie narusza ustawy z dn. 4 lutego1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych,

c)       udzieleniem Organizatorowi bezterminowo i nieodpłatnie praw autorskich do utworuw celach związanych z promocją czytelnictwa,

d)      wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celu realizacji konkursu.

1. Administratorem danych osobowych jest Organizator. Administrator powołał inspektora ochrony danych osobowych nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych osobowych, z którym można skontaktować się za pośrednictwem adresu e-mail: m.lochocki@jumi2012.pl
            2. Dane osobowe Uczestników konkursu podlegają ochronie zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenieo ochronie danych) (RODO), które reguluje zasady oraz sposoby ochrony i przetwarzania danych osobowych osób fizycznych na obszarze UE.
            3. Dane osobowe Uczestników konkursu będą przetwarzane w celu przeprowadzenia i promocji konkursu oraz promocji czytelnictwa; opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika konkursuw przypadku otrzymania nagrody. Dane osobowe będą przetwarzane do momentu wycofania przez uczestnika zgody.
            4. Uczestnikom konkursu, którzy podają dane osobowe przysługuje prawo dostępu do swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania danych lub prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

Regulamin_konkursu_Tydzien_bibliotek_2023-05_karta_zgloszeniowa.docx