• Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.

Henryk Sienkiewicz

Bardzo dziękujemy wszystkim, który zaangażowali się w coroczną akcję mającą na celu przygotowanie upominków dla podopiecznych Domu Dziecka w Chełmnie.

Dziękujemy tym, którzy przekazali piękne stroiki na kiermasz oraz tym, którzy stali się ich właścicielami. Jesteśmy wdzięczni także za dary rzeczowe.

Środki ze sprzedaży ozdób – 1206 złotych zostały przeznaczone na zakup słodyczy i środków higienicznych, zgodnie z sugestią dyrektora placówki.

• Akcja OnkoMikołaje zakończona! Upominki przekazane!

• W listopadzie w naszej szkole odbywała się akcja OnkoMikołaje – zbiórka artykułów dla dzieci z bydgoskiej Onkologii i Domów Dziecka z regionu.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, którzy podczas „Tygodnia języków i kultur” oraz „Dyskoteki andrzejkowej” organizowali kawiarenki ze słodkościami - udało się zebrać ponad 1100 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup upominków. Docelowo, wszystkie zebrane i zakupione rzeczy zostały przekazane p. Monice Rymer ze Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom w Bydgoszczy – następnie potrzebującym dzieciom.

Dziękujemy za wsparcie!

• Przedszkole

• Drodzy Rodzice,

Zespół Szkół w Czarżu informuje, że rodzice dzieci, które uczęszczają do oddziałów przedszkolnych a chcą kontynuować wychowanie przedszkolne w naszej placówce na przyszły rok szkolny 2024/2025, zobowiązani są do złożenia deklaracji.

Deklaracje można pobrać ze szkolnej strony, w sekretariacie szkoły  lub u wychowawców .

deklaracja_kontynuacji_-_przedszkole_rok_szkolny_2024-2025_(1).doc

• Sprzątanie świata 2023r.

W tym roku 30 akcja Sprzątania Świata odbyła się pod hasłem:

SRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”.

Wszystkie klasy naszej szkoły uczestniczyły w zbiórce odpadów i śmieci. Klasy zostały zaopatrzone w worki i rękawiczki dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej.

Przeprowadzono także konkurs plastyczny dla klas I-VIII –

WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ”.

Na konkurs wpłynęło 20 prac. Zostały ocenione przy zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego.

I miejsce zajął KAMIL MĄDRZEJEWSKI – klasa V

II miejsce – DIMA RADZIUK – klasa I

II miejsce- IGOR MIŚCIKOWSKI- klasa IV

III miejsce JULIA DURLIK – klasa IV

Przyznano także WYRÓŻNIENIA za kreatywność oraz estetykę wykonania prac :

Oliwia Kuter, Maria Kuźnicka, Bartosz Dołhun, Rozalia Mandra, Mikołaj Mandra, Liliana Mandra.

Dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Dąbrowie z wydziałem Ochrony Środowiska wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy i nagrody książkowe.

Wykonane prace zostały zaprezentowane na terenie naszej szkoły .

Wszystkim zaangażowanym w akcję i biorącym udział w konkursie serdecznie gratuluję. Maria Hinz.

• Mikołajki

• W dniu dzisiejszym 6.12.2023r. odbył się apel mikołajkowy, w którym uczniowie 0-3 zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne.