• Coodweek

• CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania za nami!

Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Uczniowie klas I-III działając poprzez zabawę rozwijały kompetencje kluczowe tj.:

- kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji,

- kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii,

- kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się.

Realizowały cele tj.:

- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego,

- rozwijanie wyobraźni i kreatywności,

- rozwijanie miękkich kompetencji (umiejętność pracy zespołowej; logiczne, algorytmiczne myślenie; zadaniowe podejście do stawianych problemów),

- utrwalanie znajomości kodów odpowiedzialnych za kierunek poruszania się Ozobota na skrzyżowaniach.

Wykorzystywane były pomoce tj.:

- robot edukacyjny Ozobot Bit,

- karty pracy – ścieżki do robota,

- plansze edukacyjne do Ozobota - Code the globe - Megacities

- mata do kodowania, kolorowe kartoniki,

- karty pracy – dyktanda graficzne,

Radość, zaangażowanie, chęć współdziałania i zadowolenie uczniów z zajęć - przeogromne!

• Klub Pożeraczy Książek

• Szkolna biblioteka zaprasza do zabawy w Klub Pożeraczy Książek. W jej trakcie chętni uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują dwa wyzwania, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia. Na koniec każdy otrzyma dyplom i niespodziankę.

Klub Pożeraczy Książek to pierwsza propozycja działania w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych w roku szkolnym 2023/2024: Biblioteka - Dobre miejsce dla człowieka.

• Konkurs "Mój wymarzony zawód"

• Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zaprasza do udziału w konkursie.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie siódmych i ósmych klas szkół podstawowych znajdujących się na terenie województwa kujawsko‑pomorskiego.

Zadaniem konkursowym będzie przesłanie do WUP w Toruniu wypowiedzi na temat pracy w swoim wymarzonym zawodzie. Zgłoszenie prac odbędzie się za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej WUP w Toruniu: https://wuptorun.praca.gov.pl/konkurs-dla-uczniow-edycja-2023  Każdy uczestnik będzie mógł przesłać swoje zgłoszenie tylko jeden raz.

Szczegółowe zasady Konkursu dostępne będą w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej konkursu.

Rozpoczęcie konkursu nastąpi 10 października br. i potrwa do 30 października br.

PLAKAT_2023.pdf

Regulamin_konkursu_2023.pdf

ULOTKA_2023.pdf

• DEN 1-3

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkiego najlepszego pracownikom szkoły oraz uczniom.

• Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi

składają Radzie Rodziców

serdeczne podziękowania za pamięć i życzenia

dla wszystkich pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• Świetlica szkolna

• Dzieci z grupy 0 przyjeżdżają lub są przyprowadzane do budynku przedszkola (czynne od 6.30). Po zajęciach nauczyciele odprowadzają je do świetlicy (budynek OSP).

Te, które jedzą podwieczorek, są zaprowadzane po zajęciach na posiłek do stołówki (13.00 lub 13.30), następnie odprowadzane do świetlicy.

Rodzice odbierają dzieci do godz. 16.30 ze świetlicy w nowej lokalizacji (piętro budynku OSP).

Placówka zapewnia dzieciom udział w zajęciach organizowanych przez szkołę - opieka podczas przyprowadzenia na zajęcia i powrotu do świetlicy.

Pozostali uczniowie (od I klasy), których rodzice zadeklarowali pisemnie korzystanie z opieki świetlicowej, przyjeżdżają szkolnym autobusem, przychodzą z opiekunami lub są przez nich przywożeni do świetlicy w budynku OSP (czynna od 6.30). Prosimy, aby dzieci, które nie korzystają z dowozu szkolnym autobusem, zostały odprowadzone do świetlicy (piętro w budynku OSP).

• Czytamy z Sercem

• W naszej szkole od kilku lat odbywa się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jednak w tym roku połączyliśmy to wydarzenie z akcją Czytamy z Sercem, która trwała od 29 września do 5 października. Uczniowie klas II i III chętnie wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których wspólnie na głos czytali książkę Pawła Beręsowicza, pt.: "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek". Natomiast uczniowie klasy I oraz dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wysłuchały teatrzyku kamishibai, pt.: "Serce Misia". Serce było również tematem przewodnim podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

• Laptop dla ucznia

• 5 października 2023 r. w Zespole Szkół w Czarżu, Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska Radosław Ciechacki wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Ryszardem Kaczorem wręczyli uczniom klasy IV Szkoły Podstawowej 19 komputerów z programu „Laptop dla ucznia”.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.

Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.