• Nowości w bibliotece

• Drodzy Czytelnicy

Szkolna biblioteka serdecznie zaprasza do odwiedzin. Czekają tu na Was nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozowoju Czytelnictwa. Przekonali się już o tym uczniowie klas I-III, którzy bardzo chętnie wypożyczyli do domu wybrane przez siebie książki.

Ponadto możecie zajrzeć do Naszego katalogu online:

i tam również zapoznać się ze wszystkmi nowościami.

Do zobaczenia w bibliotece.

• Wyniki konkursów bibliotecznych

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyły się dwa konkursy dla uczniów Naszej Szkoły.

Oto wyniki:

Konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z książki”:

1 miejsce Maja Dworaźna,

2 miejsce Antoni Chmielowiec,

3 miejsce Marcelina Kostyła.

Wyróżnienia otrzymały następujące osoby:

Wojciech Buliński, Zofia Czuba, Julia Durlik, Lena Giłka, Michał Koniec, Remigiusz Lachowicz, Mikołaj Lasota, Liliana Mandra, Mikołaj Mandra, Rozalia Mandra, Jan Pałczyński, Zofia Rosa, David Wiliński.

Konkurs fotograficzny „Postać z książki”:

1 miejsce Daria Olchowik,

2 miejsce Piotr Masternak.

Wyróżnienia otrzymali:

Rozalia Mandra oraz Antoni Chmielowiec.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich osób, które wzięły udział w obu konkursach.

• Euroweek 2022

• W dniach 10-14.11.2022 r. uczniowie klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach językowych Euroweek w Kotlinie Kłodzkiej w Międzygórzu. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z różnych krajów w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Codzienny grafik był pełen zajęć,  począwszy od rozgrzewek tanecznych, zabaw ruchowych integrujących uczniów z 4 różnych szkół, pracy w grupach dyskusyjnych, grupach projektowych oraz wielu innych aktywności, które były przygotowywane przez samych uczniów w porozumieniu z wolontariuszami: przedstawienia, scenki reklamowe, opowiadania itp. Wszyscy uczniowie są bardzo zadowoleni z udziału, możliwości rozmów i zabaw w języku angielskim. Z pewnością wiele z tego zapamiętają i być może wykorzystają w swoim życiu.

• Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Październik w szkolnej bibliotece upłynął pod znakiem jesiennych wizyt „Wróbelków”, „Sówek” i „Pszczółek”, dwoma konkursami - wyniki już niebawem (konkurs plastyczny dla klas I-III „Moja ulubiona postać z książki, konkurs fotograficzny dla klas IV-VIII „Postać z książki) oraz opracowywaniem nowych książek dla dzieci i młodzieży pozyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa .

• Międzyszkolna Liga Szachowa

22 października 2022r. odbył się w Łubiance turniej szachowy w ramach Międzyszkolnej Ligi Szachowej.

Następne zawody są zaplanowane na 5 listopada br. w Łochowie. Wkrótce ruszają zapisy. Bieżące informacje można znaleźć na stronie internetowej:

Natomiast 18 lutego 2023 r. to właśnie na terenie szkoły w Dąbrowie Chełmińskiej zostanie rozegrany turniej. Zróbmy wszystko, aby przyjąć zawodników godnie na miarę tej królewskiej gry.

Każda osoba, która chce zaangażować się jako gracz lub wolontariusz podczas lutowych rozgrywek w Dąbrowie Chełmińskiej proszona jest o kontakt. Kibiców oczywiście nie może zabraknąć.

• Wspieramy schronisko dla zwierząt

• W październiku kolejny raz podjęliśmy działania mające na celu wsparcie Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy. Zorganizowaliśmy zbiórkę produktów, o które prosili pracownicy schroniska, a także sprzedaż domowych wypieków, w którą szczególnie zaangażowali się: Oliwia Kuter, Wanessa Kozdroń, Hubert Sakiewicz, Wojciech Białek, Barbara Banach, Julia Korzenecka.

Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup karmy i zabawek dla bezdomnych czworonogów. Wszystko trafiło już do oczekujących na pomoc zwierzaków.

Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

• ,,Ocalić od zapomnienia”

• Projekt edukacyjny ,,Ocalić od zapomnienia”

14. października 2022r.

II edycja

Społeczność Zespołu Szkół im. Magdaleny Mortęskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej zainicjowała, na lekcjach historii, projekt edukacyjny ,,Ocalić od zapomnienia”, który polegał na upamiętnieniu zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły,

Uczniowie klasy szóstej, przeprowadzając wywiady, ustalili nazwiska i miejsca spoczynku zmarłego dyrektora, nauczycieli, katechetów oraz innych pracowników szkoły.

Młodzież zorganizowała także zbiórkę zniczy, które zapłonęły na grobach zmarłych, związanych na przestrzeni lat ze szkołą w Czarżu, którzy spoczywają na miejscowym cmentarzu parafialnym a także w przypuszczalnym miejscu egzekucji w Klamrach. Ponadto młodzież zapaliła także znicze przy pomniku papieża Jana Pawła II.

Lista nauczycieli i pracowników szkoły:

Teofil Madej 1894 – 19391

Tadeusz Tokarski ? - 1939