• Wyprawa rowerowa

• Wyprawa rowerowa klasy III na lody do Dąbrowy Chełmińskiej w dniu 25 czerwca. Integracja dzieci i rodziców, miłe spędzenie czasu wolnego😊

• Konkurs czytelniczy

• W tym  miesiącu konkurs czytelniczy wygrali:

Małorzata Gąsior- kl. 1

Zofia Czuba- kl. 2a

Zofia Rosa- kl. 2b

Mikołaj Lasota- kl. 2b

Marcelina Kostyła- kl. 2b

Mikołaj Mandra- kl. 3

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców.

• Pieczenie pizzy

• W dniu 19 czerwca rodzice zorganizowali pieczenie pizzy w domu  jednego z uczniów. Każdy przyrządzał pizzę według swojego upodobania. Piekła się ona w specjalnym piecu chlebowym. Wszystkim towarzyszyła świetna zabawa.

• 23 czerwca 2023 r.

- 8.00 msza święta (autobus według harmonogramu dowozów- pierwszy kurs),

- 9.00 zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla przedszkola i klas I-III (kl. IV - VIII spotkanie z wychowawcami),

- 9.30 zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla klas IV-VIII (kl. I - III spotkanie z wychowawcami).

Miejsce uroczystości – sala gimnastyczna.

Miejsce spotkań uczniów z wychowawcami – sale lekcyjne poszczególnych klas.

Kurs autobusu dla klas I-VIII po zakończeniu uroczystości.

Przedszkole i świetlica pracują zgodnie z planem.

Nie ma obiadów dla uczniów klas I-VIII.

• Wycieczka nad morze

• Dnia 15 czerwca 2023 r. wraz z uczniami wyjechaliśmy do Stegny i Krynicy Morskiej. Towarzyszyły nam zabawy  w wodzie, na piasku, zwiedziliśmy Latarnię w Krynicy Morskiej. Pogoda na szczęście dopisała.

• Szkolna wycieczka do Gniezna

•  W minioną środę (14.06) wybraliśmy się na wycieczkę do Gniezna w ramach programu „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Katedry Gnieźnieńskiej, gdzie zobaczyliśmy m.in. Drzwi Gnieźnieńskie ozdobione płaskorzeźbami przedstawiającymi życie i męczeńską śmierć św. Wojciecha, barokową konfesję św. Wojciecha z 1681 roku, czy ogromne organy. Wysłuchaliśmy również historii dotyczącej katedry, chrztu Polski oraz panowania pierwszych królów.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego. Obejrzeliśmy wystawę „Początki państwa polskiego” poświęconą historii polskiego średniowiecza. Na wystawie zobaczyliśmy m.in. rekonstrukcję drewnianego wału grodu w Gnieźnie, zabytki archeologiczne dotyczące wierzeń i życia codziennego w czasach pierwszych Piastów pochodzące z Gniezna i okolic, księgi,  dokumenty, pieczęcie i bulle, elementy wyposażenia średniowiecznych wojów, insygnia władzy biskupiej.

Pamiętaliśmy również o poświęceniu czasu na aktywność fizyczną i relaks nieopodal jeziora Jelonek.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu ciekawych wrażeń, a to co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka została współfinansowana ze środków przekazanych przez MEiN w ramach programu „Poznaj Polskę”.

• Warsztaty ,,Bezpieczne wakacje''

• Dnia 13 czerwca 2023r. uczniowie klas I, IIa i IIb  pojechali do Myślęcinka na warsztaty pod nazwą ,,Bezpieczne wakacje". Spotkali się tam z przedstawicielami różnych służb mundurowych. Wzięli udział w pokazach przygotowanych przez każde stanowisko.

• Harmonogram zwrotu podręczników

• W wybranym dniu uczniowie przynoszą wszystkie podręczniki i wraz z nauczycielem przychodzą oddać je do biblioteki.

Proszę aby prędzej wszystko wymazać, zdjąć okładki oraz sprawdzić stan oddawanych podręczników.

Proszę również o zwrot wypożyczonych książek i lektur.

• 16.06 – kl. II a (godz. 9.25)
            • 16.06 – kl. VI (godz. 11.35)
            • 19.06 – kl. VIII (godz. 9.25)
            • 19.06 – kl. II b (godz. 11.35)
            • 19.06 – kl. III (godz. 12.30)
            • 20.06 – kl. V (godz. 10.20)
            • 20.06 – kl. IV (godz. 11.35)
            • 20.06 – kl. VII (godz. 13.20)

Aleksandra Dalke-Theil

• Nocka w Ośrodku Ekologiczno-Łowieckim w Raciniewie

• Z okazji wygranego konkursu ,,Kasztanobranie" uczniowie klas 2a i 3 z 2.06 na 3.06 przebiwakowali w Ośrodku Ekologiczno-Łowieckim w Racicniewie.  Nocka ta była pełna wszelakich zabaw i zajęc. Dużą atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz nocny spacer z latarkami do zagrody danieli.

• Park Trampolin

• Dnia 2.06.2023r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Parku Trampolin - ,,Park 17" w Bydgoszczy. Tym razem nietypowo, podróżowali autobusem PKS oraz tramwajem, co dla niektórych było nowym doświadczeniem. Na miejscu było mnóstwo ciekawych atrakcji. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domków.