• Zwrot podręczników

• Od poniedziałku 20.06.2022 r. w bibliotece szkolnej przyjmowane będą zwroty kompletów podręczników. Proszę aby powyjmować z książek wszelakie kartki, notatki oraz usunąć okładki. Zapraszam do zapoznania się z harmonogramem umieszczonym poniżej.

20.06 (poniedziałek)

• 3 godzina lekcyjna (9.25 - 10.15) – kl. 8
            • 4 godzina lekcyjna (10.20 - 11.05) – kl. 7
            • 5 godzina lekcyjna (11.35 - 12.20) – kl. 6

21.06 (wtorek)

• 2 godzina lekcyjna (8.35 - 9.20) – k. 5
            • 3 godzina lekcyjna (9.25 - 10.15) – kl. 4
            • 4 godzina lekcyjna (10.20 - 11.05) – kl. 3

22.06 (środa)

• 2 godzina lekcyjna (8.35 - 9.20) – kl. 2
            • 3 godzina lekcyjna (9.25 - 10.15) – kl. 1a
            • 4 godzina lekcyjna (10.20 - 11.05) – kl. 1b

PS. Proszę również o zwrot do końca roku szkolnego wszystkich wypożyczonych książek. Natomiast osoby chętne będą miały możliwość wypożyczenia książek na wakacje.

• W rezerwacie przyrody

• Z okazji Dnia Patrona obył się rajd rowerowy do Rezerwatu Brzozy Karłowatej -” Linje”. Mieliśmy okazję rozwijać sprawność fizyczną, kształtowaliśmy umiejętność stosowania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznego poruszania się rowerem po ścieżce rowerowej, drodze utwardzonej i nieutwardzonej. Wzbogacaliśmy wiedzę na temat przyrody naszego regionu. Poznaliśmy roślinność charakterystyczną dla torfowiska „Linje”.

Dziękujemy wszystkim  uczestnikom za aktywny udział w rajdach.

• RAJDY ROWEROWE

• DZIEŃ DZIECKA – 1.06. 2022r.

Z okazji Dnia Dziecka klasa IV brała udział w rajdzie rowerowym po naszej okolicy. Dzieci miały możliwość zastosowania wiadomości i umiejętności zdobytych podczas przygotowań i po zdanym egzaminie na kartę rowerową. Miały także okazję podziwiać piękno naszej przyrody. Nasz rajd zakończył ł się piknikiem na placu Sołectwa Czarże.

• NPRC

• Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Czarżu otrzymała dotację w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3. Jesienią ubiegłego roku złożony został wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowości wydawniczych, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Uzyskaliśmy pozytywną opinię i dofinansowanie na kwotę 5000 złotych (4000 złotych kwota dotacji ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego + 1000 złotych wkład własny organu prowadzącego). Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, samorządem uczniowskim i Radą Rodziców. Uwzględniały będą również potrzeby uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Aleksandra Dalke-Theil