• Wizyta u fryzjera

• Dnia 27.10.2022.r uczniowie klasy 2a w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili zakład fryzjerski w Czarżu.  Wziedzili zakład, obejrzeli sprzęty, a także przeprowadzili wywiad z panią Karoliną. Dowiedzieli się szczegółowych informacji o zawodzie fryzjera. Mamy  już pierwsze chętne uczennice do tego zawodu. Mieliśmy okazję również na obserwację procesu farbowania włosów jednej z klientek. Dziękujemy za tak wspaniałą wizytę.

• Wizyta w szkółce łeśnej

• W czwartek, 27 pażdziernika 2022r. dzieci z klasy  2b i 3 odbyły wycieczkę do Szkółki Leśnej w Janowie. Podczas wyjazdu realizowane były treści przyrodnicze związane z jesienią i przygotowaniem  się roślin i zwierząt do zimy. Wyjazd zakończył się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

• Spotkanie z Policjantem

• W czwartek 20 października 2022r. uczniowie klas 0-3 spotkali się z policjantami Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Fordon. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o zasadach poruszania się po drogach. Dzieci miały okazję porozmawiać o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na drodze. Nasi goście zwrócili szczególną uwagę na ważną rolę, jaką pełnią elementy odblaskowe. Uczniowie klasy IIa przeprowadzili wywiad z Policjantem, zadając wcześniej przygotowane pytania, poznając dokładniej zawód policjanta. Wszyscy uczestnicy mieli okazję poczuć się jak prawdzii kierowcy za sprawą zestawu "Autochodzik".

• Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

• Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Katarzyny Witkowskiej, Janusza Witkowskiego, Rafała Tworka oraz Zespołu Nadwiślanie odbędzie się 11 listopada w Sali OSP Czarże o godz. 17:00.

Cena biletu to jedynie 10,00 zł. Uwaga ilość miejsc ograniczona. Bilety można zakupić pod nr tel. 539-021-464.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej

Ul. Otowicka 2, 86-070 Dąbrowa Chełmińska

• Dzień Głośnego Czytania

• W ostatnim tygodniu września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zerówka oraz klasy I-III odwiedziły bibliotekę, gdzie czekało na nie małe przedstawienie teatrzyku kamishibai, czyli papierowego teatru, pod tytułem „W lustrzanej sali”. Natomiast starsi uczniowie wysłuchali, m. in. fragmentu „Księgi Dżungli” przeczytanego po angielsku przez koleżankę Julkę.

A czy wiedzieliście, że głośne czytanie zmniejsza stres, powiększa zasób słów, a nawet działa podobnie jak śmiech?

Zatem pamiętajcie, aby czytać 20 minut dziennie, codziennie.

• Zakupy w ramach NPRC

• W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3, do szkolnej biblioteki jako elementy wyposażenia zostały zakupione: teatrzyk kamishibai oraz flipchart.

Największa część pozyskanych funduszy została przeznaczona na książki. Po wcześniejszych konsultacjach z Radą Rodziców, Samorządem Uczniowskim, Gminną Biblioteką Publiczną, udało się zakupić 221 książek dla dzieci i młodzieży z różnych dziedzin, m. in.:  historyczne, przyrodnicze, przygodowe, detektywistyczne, z dużymi literami, logopedyczne, komiksy, a także lektury.

• Wyniki konkursu czytelniczego

• W miesiącu wrześniu konkurs czytelniczy wygrała Zosia Czuba, uczennica klasy IIa z 27 pozycjami przeczytanych książek. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III do czytania. Następne wyniki  28 października. Do wygrania ciekawe  artykuły plastyczne oraz maskotki. Do zobaczenia! :)

• ,,Święto pieczonego ziemniaka"

•   Święto pieczonego ziemiaka klasy III. Ognisko z pieczeniem ziemniaków i kiełbasek, zawody sportowe z ziemniakiem w roli głównej, wykonanie ludzików i plaktów z ziemniaczanych pieczątek. Super zabawa, do której dołączyli rodzice.

• Euroweek

• Uwaga!

Zostały 4 wolne miejsca na warsztaty językowe Euroweek w Kotlinie Kłodzkiej. Otrzymałam dofinansowanie do warsztatów, każdy uczestnik płaci 299zł zamiast 499 zł. Do kosztów należy doliczyć jeszcze  bilety PKP oraz kieszonkowe. Zajęcia planowane są na 10-14 listopada 2022r.. Serdecznie zapraszam.

Daria Ciechacka

Uczniowie klasy 2a Dzień Chlopaka uczcili w temacie

Piżama party  oraz biwakiem w szkole. Wszystkiego najlepszego!!!