• Chlebowa chata

• W piatek 23 września b.r. uczniowie  klas 0 -3 wzięli udział w warsztatach w ,,Chlebowej chacie'' w Dąbrowie Chełmińskiej.

• Konkurs czytelniczy

Zapraszam wszystkich uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie.

Co miesiąc można wygrać pluszaka lub gadżet.

Należy wypożyczać książki z biblioteki i je czytać oraz zakupić zeszyt. (podpisać go "Zeszyt czytelniczy")

Na każdej stronie tego zeszytu wpisać tytuł i autora przeczytanej książki oraz wykonać ilustrację do jej treści.

Co miesiąc będziemy się spotykać (każdy uczeń musi mieć przy sobie Zeszyt Czytelniczy) i  wyłaniać zwycięzcę lub zwycięzców.

Będzie również prowadzona comiesięczna ewidencja ilości przeczytanych książek każdego ucznia.

Powodzenia!!

• Godziny otwarcia biblioteki :

Poniedziałek:   7.30 - 8.00 (konsultacje dla uczniów i rodziców) ; 8.00 - 14.00

Wtorek:            7.30 - 8.00 (konsultacje dla uczniów i rodziców) ; 8.00 - 14.00

Środa:              9.00 - 12.30 ; 14.30 - 17.00

Czwartek:         8.00 - 12.30 ; 14.30 - 16.00

Piątek:              9.00 - 15.00

• Darmowe warsztaty programowania dla uczniów "Koduj z Gigantami Cyberbezpieczeństwo"

• "Szanowni Państwo,
            w związku ze startem rejestracji pragniemy zaprosić Uczniów Państwa Szkoły na „Koduj z Gigantami” - bezpłatne warsztaty z programowania dla dziecii młodzieży, organizowane przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będzie Cyberbezpieczeństwo.
            Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz NASK.
            Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszych placówkach (sprawdź gdzie na stronie: www.kodujzgigantami.pl) w blisko 100 polskich miastach, a takżew formie online. Akcja potrwa od 3 do 25 września 2022 roku.

Dla Uczniów przygotowaliśmy:
            - klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition
            - klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnychw AppInventor
            - klasy 7-8: wstęp do programowania w C#
            - szkoła średnia: wstęp do programowania w C#

Terminy warsztatów to: 03-25.09.2022.

Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie www.kodujzgigantami.pl.
            W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

Pozdrawiam serdecznie, Dawid Leśniakiewicz"