• Harmonogram odbioru podręczników

• Zapraszamy Rodziców i Prawnych Opiekunów uczniów klas 1-8

po odbiór podręczników

w budynku OSP (BIBLIOTEKA) w dniach:

• 29.08.2022 r (poniedziałek) w godz. 13.00 – 16.00,
            • 30.08.2022 (wtorek) w godz. 11.30 – 13.30.
          • Akcja „Kasujemy białaczkę!”

• Warszawa, 25 sierpień 2022 r.

Drodzy Rodzice,

Nasza szkoła włączyła się w akcję „Kasujemy białaczkę!”, która dedykowana jest Marcinowi Mrugalskiemu z Grzybna.

Marcin zachorował na białaczkę. Aby wyzdrowieć potrzebuje pomocy swojego „bliźniaka genetycznego”. Jedynie przeszczepienia szpiku od Dawcy da Mu szansę na życie. Może właśnie ktoś z Państwa jest „bliźniakiem genetycznym” Marcina? Może to na kogoś z Państwa czeka Marcin?

Każda pełnoletnia osoba, która chciałaby się zarejestrować jako potencjalny Dawca szpiku może to zrobić w bardzo łatwy, szybki i bezpłatny sposób. Wystarczy odwiedzić punkt rejestracji Dawców:

4 września 2022 r. (niedziela)

godz. 8:30-18:00

Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu, ul. Parkowa 22

na miejscu odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularza danych kontaktowych oraz pobrać wymazyz wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego.To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowało się ponad 1 800 000 osób (lipiec 2022), spośród których ponad 10 000 osób (lipiec 2022) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.

Zachęcamy do wsparcia akcji i rejestracji :)

• Konkurs Fotograficzny „NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY” – VII edycja

• Fundacja Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie zaprasza do udziału w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Najciekawsze zakątki naszej ojczyzny".

Podstawowym celem konkursu jest promowanie piękna naszego kraju oraz odkrywania niezwykłych zakątków naszej Ojczyzny; rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny; rozwijanie umiejętności obserwacji, wrażliwości artystycznej, inwencji twórczej i kreatywności oraz prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

·         Minister Edukacji i Nauki

·         Mazowiecki Kurator Oświaty

·         Marszałek Województwa Mazowieckiego

·         Prowincja Warszawska - Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu

·         Katedra Fotografii i Genologii Dziennikarskiej, UW

·         Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców

·         Rosikon press

·         Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

·         KONDRAT- MEDIA

Patronat Medialny:

·         Radio dla Ciebie

·         Czasopismo „Geografia w Szkole"

Tematem fotografii powinny być niezwykłe krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca naszej Ojczyzny. Mogą to być miejsca dotąd nieznane lub mniej znane, ale wykonane w niestandardowych ujęciach, prezentujące w ciekawy i niekonwencjonalny sposób ich walory.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

I.        Szkoła podstawowa (kl. IV-VIII)

II.        Szkoła średnia

Nadsyłanie prac do dnia 30 września 2022 r.

Rozstrzygnięcie konkursu: 30 października 2022 r.

Regulamin_konkursu_-_VII_edycja.pdf​​​​​​​

Prace należy przesłać drogą elektroniczną za pomocą formularza zgłoszeniowego

Więcej informacji na stronie internetowej:

FUNDACJA SZKÓŁ SIÓSTR NAZARETANEK W WARSZAWIE

KRS: 0000 21 22 57, NIP: 521-32-98-598ul. Czerniakowska 137,  00-720 Warszawa